Daha temiz enerji,
        Daha yeşil çevre....
 
 
Özellikle ülkemizde son yıllarda artan bir hızla inşaatları devam etmekte olan Hidroelektrik Enerji Santralleri (HES) bünyesinde ihtiyaç duyulan pek çok mekanik imalat gerek bilgi birikimi, gerek güçlü tezgah parkı ve gerekse büyük tonajlı imalatlar için dizayn ve inşa edilmiş olan fabrika binası ile KSG Makinanın üretim portföyüne son derece uygun imalatlardır.

 

Bu gerçeğin, ve sektörde artan ihtiyacın bilincinde olan KSG Makina,  HES inşaat sektörünün de beklentilerine cevap verebilecek altyapısını hızla oluşturmuştur.

 

Hidromekanik Teçhizat tasarımları konusunda Türkiye’nin önde gelen mühendislik şirketlerinden bir tanesi ile teknik işbirliği anlaşması yapmış olan KSG Makina, sektörün ihtiyaçlarını gayet detaylı bir şekilde irdelemiş, tezgah parkında gerekli yatırımları yapmış olarak sektörün hizmetine uzun yıllara dayanan üretim tecrübesini sunmuştur.

 

KSG Makina tarafından HES sektörüne hitaben yapılabilecek üretimlerin bazıları şunlardır:

 

-          Radyal ve Sürgülü Kapaklar,

-          Batardo Kapakları,

-          Su Alma Yapıları Izgaraları,

-          Izgara Temizleme Makinaları,

-          Kapak Kaldırma Mekanizmaları,

-          Cebri Borular,

-          Kelebek ve Sürgü Vanalar,

-          Türbin Housingleri,

-          Türbin Salyangozları.

 
 

 
 
Sektörde henüz çok yeni olmasına karşın KSG Makina, güçlü üretim tesisinin sağladığı avantajla kısa zamanda yaptığı işlerde adını sektörün başarılı firmaları arasına yazdırmıştır.  KSG Makina başarıyla tamamlamış olduğu projelerdeki ve devam eden projelerdeki başarılı performansının verdiği referansla, bugüne kadar yer aldığı tüm sektörlede olduğu gibi yakın zamanda HES sektörünün de aranan bir tedarikçisi olmayı hedeflemektedir.
 
 
 

KSG Makinanın HES sektörü için ilk yaptığı imalatlar Enerjisa tarafından öncelikle Hacınınoğlu ve daha sonra diğer HES inşaatlarında kullanılmak üzere yaptırtılan vinç test şasesi oldu. Projesi sektörün tanınmış proje firmalarından birisi tarafından çizilmiş olan Vinç Test Şasesi toplam 195 Ton yük taşıyarak santral binası vincinin istenen özelliklere haiz olduğunun denenmesinde kullanıldı.

 
6 ayrı HES Projesinin tüm Hidromekanik İmalatlarının fabrika üretimlerini tamamlamış olan KSG Makina, bunlardan dört tanesinin saha montajlarını bitirmiş, diğerlerinin de saha montaj çalışmalarını sürdürmektedir.
 
 
 

 
 
 


Bizimle Çalışmak İstermisiniz?

İnsan kaynakları formu için

Tıklayınız